informacje prasowe

Łącznik euroregionalnych tras rowerowych ER2 „Liczyrzepa” i ER6 – „Dolina Bobru”

Podpisano umowę n.t. aktualizacji dokumentacji projektowej dotyczącej zadania „Budowa łącznika spinającego euroregionalne trasy rowerowe ER2 „Liczyrzepa” i ER6 – „Dolina Bobru” w Jeleniej Górze.

Muzeum Fresków zgłoszone do konkursu „Polska pięknieje”

Wirtualne Muzeum Fresków Barokowych – według inspiratorów jego powstania (naukowców z Wrocławia) - jedyne takie w Europie (!) bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Polska pięknieje”

Promocja uczelni - promocja regionu

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze wzięła udział w największych targach edukacyjnych Pomorzu - blisko 12 tysięcy odwiedzających i 70 uczelni z całej Polski. KPSW w ramach przedstawienia oferty uczelni, promowała również region.

Termy Cieplickie atrakcją miasta i regionu

W dziesięć miesięcy „Termy Cieplickie” przyjęły ponad 200.000 gości, a dokładnie w dniu 29 grudnia 2014 roku zarejestrowano 210-tysięcznego gościa.

Nowa jakość w sferze komunikacji

Zmiany w rozkładzie jazdy PKP od grudnia 2014. Sukcesywna wymiana taboru na nowszy, podejmowanie prac remontowych zarówno na torowiskach i w sieci, ale też na dworcach (w tym w Jeleniej Górze) - zmiany w sferze komunikacji z korzyścią dla pasażerów.

Wystawa "Matki i Statki" - m/s Jelenia Góra

Narodowe Muzeum Morskie i Klub Matek Chrzestnych Statków Armatorów Wybrzeża Gdańskiego przygotowuje na rok 2015 wystawę, która może być interesująca także dla Jeleniogórzan.

Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie zakończone. Świetny występ Polaków!

To były wspaniałe dni dla polskiego kolarstwa. Na rozgrywanych w Jeleniej Górze Akademickich Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim i szosowym Polacy zdobyli aż 10 medali: 4 złote, 2 srebrne, 4 brązowe

Drugie złoto Katarzyny Solus-Miśkowicz, srebro Marka Konwy. Polska najlepsza w klasyfikacji medalowej!

Katarzyna Solus-Miśkowicz nie dała szans rywalkom i pewnie zwyciężyła w wyścigu ze startu wspólnego podczas Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym, które rozgrywane są w Jeleniej Górze.

„Górale” wkraczają do gry. Czy będą kolejne sukcesy Polaków?

Po dniu przerwy znów na start wyruszają najlepsi kolarze-studenci z całego świata. Tym razem będą to specjaliści od kolarstwa górskiego. Na trasie wokół Parku Paulinium w sobotę rozegrana zostanie indywidualna jazda na czas, a w niedzielę wyścig ze startu wspólnego.

Drugie złoto Petra Vakoca. Kolejne trzy medale Polaków!

Trzeci dzień Akademickich Mistrzostw Świata w Kolarstwie przebiegał pod znakiem popisów kolarzy szosowych. W wyścigu kobiet triumfowała Niemka Kathrin Hammes, a wśród mężczyzn ponownie najlepszy był Czech Petr Vakoc. Bardzo dobrze spisali się Polacy.

Subscribe to RSS - informacje prasowe