Czas wolny

Zapraszając Państwa do Jeleniej Góry pragniemy pokazać nie tylko miasto o dziewięćsetletniej historii, licznych zabytkach i atrakcjach turystycznych, chcemy zachęcić także do spacerów po najbliższej okolicy i wędrówek po górach.

Kotlina Jeleniogórska należy do najciekawszych i najstarszych krajobrazów kulturowych Europy. W miejscowościach malowniczo rozrzuconych wśród wzgórz i stawów napotkacie Państwo obronne kościółki, krzyże pokutne, stare chaty sudeckie, średniowieczne warownie i otoczone romantycznymi parkami pałace. Większość szlaków turystycznych prowadzi przez obszary Karkonoskiego Parku Narodowego, Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.Aktywność - ważna część naszego życia!

XXI wiek będzie z pewnością stuleciem ludzi aktywnych, uprawiających różnorodne sporty i poszukujących nowych form spędzania wolnego czasu. Poza  rekreacją ważne staje się sprawdzenie samego siebie i pokonanie własnych słabości. Współzawodnictwo, czasem nawet w ekstremalnych warunkach, jest także okazją do poznania  „bratnich dusz” i nawiązania przyjaźni.

Jelenia Góra jest znakomitym miejscem do realizacji pasji sportowych i rekreacyjnych. Posiadamy rozbudowaną i różnorodną bazę techniczną oraz kadrę trenerską. Stadiony i boiska, hale sportowe i baseny, korty tenisowe oraz lotnisko sportowe - stoją do Państwa dyspozycji. Również w najbliższej okolicy miasta znajdują się wspaniałe tereny do uprawiania sportów narciarskich, rowerowych i wspinaczki skałkowej.

( Kliknij w poniższy obrazek )

Grupa:

Jelenia Góra jest znakomitą bazą wypadową na wycieczki bliższe i dalsze po otaczających ją pasmach górskich

Jeździć na rowerze możecie Państwo wokół Jeleniej Góry i po otaczających ją górach. Kilometry oznakowanych szlaków turystycznych i rowerowych poprowadzą Was przez najpiękniejsze zakątki ziemi jeleniogórskiej.

W Kotlinie Jeleniogórskiej istnieją bardzo dobre warunki do uprawiania sportów lotniczych, a w szczególności szybownictwa

Miasto jest doskonałą bazą wypadową do pobliskich ośrodków narciarskich

Konie to pasja, a jazda konna, jej nauka to powołanie.

Geocaching jest formą aktywnej zabawy, polegającej na poszukiwaniu ukrytych wcześniej przez innych uczestników skrzynek - keszy, przy pomocy urządzenia GPS.

Jeleniogórskie Questy” to znakomita propozycja dla dzieci i młodzieży, grup zorganiz