Atrakcje dla dzieci

Jeleniogórskie Questy” to znakomita propozycja dla dzieci i młodzieży, grup zorganizowanych, a także dla całych rodzin. Do przejścia mamy dystans około 5 kilometrów (w Cieplicach 6 km). Punkty nie są zbyt daleko od siebie i spacer jest naprawdę przyjemny. Czas gry to około 2 godziny. Niektóre zadania wymagają wejścia do obiektów turystycznych, dlatego najlepiej zagrać w godz. 10.00 – 16.00. Warto też wziąć ze sobą słuchawki, by lepiej usłyszeć, co lektor ma nam do powiedzenia. Gra dostępna jest w trzech językach: polskim, czeskim i angielskim.

Grę można ściągnąć bezpłatnie, klikając w link poniżej:

Android - sklep GooglePlay
https://play.google.com/store/apps/details?id=games.outgo.jeleniagora

iOS - sklep AppStore

https://apps.apple.com/us/app/questy-jeleniog%C3%B3rskie/id1480736036?l=pl&ls=1


 

Łatwe wycieczki dla rodzin z dziećmi

 

Wzgórze Krzywoustego z punktem widokowym „Grzybek” i szlak „Perła Zachodu”
Zalesione wzniesienie położone w Dolinie Borowego Jaru z wybudowaną w 1911r. 22m wieżą widokową. Na szczycie Wzgórza Krzywoustego istniał gród warowny, który według różnych źródeł założony był przez Bobrzan w XI w. lub według tradycji przez Bolesława Chrobrego w 1004 r. Inne podania mówią, że gród założył Bolesław Krzywousty w 1111r. Stąd prowadzi malownicza trasa spacerowa (ścieżka dydaktyczna) przez Borowy Jar do schroniska Perła Zachodu ze sztucznym Jeziorem Modre. Na trasie zobaczymy „Cudowne Źródełko”, fundamenty po Fabryce Papieru, wiadukt Kolejowy o wysokości 40m, Górę Siodło z którego roztacza się widok na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską. 
 
CZAS PRZEJŚCIA: 1 godzina od parkingu przy Galeria Nowy Rynek STOPIEŃ TRUDNOŚCI: łatwa, droga utwardzona 
SPACER NA GÓRĘ GAPY w BOROWYM JARZE
Rozległe kopulaste wzgórze, porośnięte lasem świerkowym gdzie najwyższy punkt osiąga 485m n.p.m. Prawdziwą ozdobą Gap są trzy malownicze skałki: Progi, Czyżynki i właśnie Sośnik z punktem widokowym i tablicą informacyjną.
CZAS PRZEJŚCIA: 40 minut od parkingu
STOPIEŃ TRUDNOŚCI: łatwa, droga utwardzona
 
SPACER NA PUNKT WIDOKOWY TRAFALGAR w BOROWYM JARZE i ŚCIEŻKA POETÓW
Przy Cudownym Źródełku ma swój początek ŚCIEŻKA POETÓW, która od tego miejsca pokrywa się częściowo z zielonym szlakiem turystycznym. Wędrując ścieżką do góry po drodze mijamy pomnik przyrody „ Dąb Cesarski” za którym skręcamy w prawo w kierunku północnym do tablicy informacyjnej. Od tablicy możemy kontynuować spacer zielonym szlakiem lub Ścieżką Poetów . Obie trasy krzyżują się po ok. 800m. Skrzyżowanie jest końcem Ścieżki Poetów a zielony szlak prowadzi nas do punktu widokowego TRAFALGAR, gdzie mamy widoki na przełom rzeki Bóbr, miasto Jelenia Góra i Rudawy Janowickie.
CZAS PRZEJŚCIA: 40 minut od parkingu przy Galeria Nowy Rynek
STOPIEŃ TRUDNOŚCI: łatwa, droga leśna
 
ZAMEK CHOJNIK
Adres: Jelenia Góra-Sobieszów, Góra Chojnik Tel. 75 75 56 394
www.chojnik.pl schr. 75 75 53 535
Zamek Chojnik – budowla warowna z XIV w wybudowana przez księcia Bolka II na szczycie o wysokości 627 m n.p.m. z wieżą widokową. Nigdy nie zdobyty zamek spłonął od uderzenia pioruna w roku 1675. Od okresu romantyzmu jest popularnym celem wycieczek. Góra Chojnik jest enklawą Karkonoskiego Parku Narodowego. Chojnik pozostał z krótką przerwą w rękach Schaffgotschów do końca swojego istnienia czyli do 31 sierpnia 1675 r, kiedy to uległ spaleniu przez uderzenie pioruna. Góra Chojnik jest enklawą Karkonoskiego Parku Narodowego. Zamek z legendą o Kunegundzie o której warto posłuchać zwiedzając obiekt.
CZAS PRZEJŚCIA: 60 minut od parkingu przy ul. Bronisława Czecha
STOPIEŃ TRUDNOŚCI:
Szlak czerwony- łatwy, wybrukowana kostka
Szlak czarny –średni, podłoże kamieniste
Szlak żółty – trudny, kamienne schody

 

 

 

 

MDK MUflon poranek rodzinny