Zima jest równie piękna


NARCIARSTWO BIEGOWE

JELENIA GÓRA (SOBIESZÓW) 

Trasy znajdują się po prawej stronie ul. Bronka Czecha w kierunku Podgórzyna w sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego. Ukształtowanie terenu oraz podłoże trawiaste na północnym zboczu góry Chojnik przyczynia się do długiego zalegania śniegu. Dukty leśne w kierunku Zachełmia i Podgórzyna oraz Jagniątkowa tworzą naturalne warunki do uprawiania turystyki narciarskiej, pieszej i rowerowej oraz organizacji treningów i zawodów sportowych.

Trasy: spacerowa - ok.  4 km, z podbiegami i zjazdami ok. - 1500 m, dla małych dzieci na polanie pod Chojnikiem - 500 m, na bieżni  i boisku Szkoły Podstawowej Nr 15 dla dzieci przedszkolnych ok. -  400 m. Zobacz informację

Trasę biegową przygotowuje Międzyszkolny Klub Sportowy „KARKONOSZE” Sporty Zimowe Jelenia Góra.

POLANA JAKUSZYCKA

Trasy w Jakuszycach to wspaniałe miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego, zarówno dla amatorów, jak i bardziej zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Miejsce znane z Biegu Pisatów oferuje trasy o różnym stopniu trudności, a specyfika klimatu sprawia, że trasy pokryte są śniegiem do późnej wiosny.

Zobacz warunki na trasach

 

 

 


NARCIARSTWO ZJAZDOWE

SKI ARENA ŁYSA GÓRA - DZIWISZÓW

Stoki narciarskie Łysej Góry znajdują się w Górach Kaczawskich (których grzbiety zamykają od północy Kotlinę Jeleniogórską).  Do dyspozycji narciarzy są trzy trasy zjazdowe ( łatwe - niebieskie ), każda o długości 1000 m oraz pięć wyciągów. Od centrum Jeleniej Góry dzieli go zaledwie 10 km.

Zobacz komunikaty narciarskie

 

 

 

KOPA - KARPACZ

Kompleks narciarski Kopa w Karpaczu oferuje narciarzom i snowboardzistom 7 tras o różnym stopniu trudności, w tym dwie (Liczykrupa i Euro) sztucznie dośnieżane.

Zobacz warunki narciarskie

 

 

 

SKIARENA SZRENICA - SZKLARSKA PORĘBA

Jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce z otwartym w grudniu 2010 roku wyciagiem "Karkonosz-Express". Trasy o łącznej długości 12 km dostępne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Ośrodek dysponuje 5 nartostradami o różnym stopniu trudności w tym trasę Puchatek (niebieska - łatwa) o dł. ok. 1500 m, na całej długości sztucznie naśnieżaną i posiadającą sztuczne oświetlenie.

Zobacz warunki narciarskie