Zima


NARCIARSTWO BIEGOWE

JELENIA GÓRA (SOBIESZÓW) 

Trasy znajdują się po prawej stronie ul. Bronka Czecha w kierunku Podgórzyna w sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego. Ukształtowanie terenu oraz podłoże trawiaste na północnym zboczu góry Chojnik przyczynia się do długiego zalegania śniegu. Dukty leśne w kierunku Zachełmia i Podgórzyna oraz Jagniątkowa tworzą naturalne warunki do uprawiania turystyki narciarskiej, pieszej i rowerowej oraz organizacji treningów i zawodów sportowych.
TRANSGRANICZNE CENTRUM TURYSTYKI AKTYWNEJ
Adres: Jelenia Góra, ul. Bronka Czecha 14 Tel. 75 61 99 950, 75 75 53 909
GODZINY OTWARCIA: codziennie 9.00-19.00
· Trasa do nartorolek o długości 2 km i szerokości 2,5 - 3m oraz trasy do narciarstwa biegowego:
· spacerowa - ok. 4 km,
· dla małych dzieci na polanie pod Chojnikiem - 500 m.,
· trasa całoroczna do nartorolek o nawierzchni asfaltowej o dł. 2 km szerokości 3m /Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej/.
· trasa wyczynowa 2,5 km o szerokości 3 m.

 

Trasy narciarstwa biegowego w okolicach Jeleniej Góry

POLANA JAKUSZYCKA

Trasy w Jakuszycach to wspaniałe miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego, zarówno dla amatorów, jak i bardziej zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Miejsce znane z Biegu Piastów oferuje trasy o różnym stopniu trudności, a specyfika klimatu sprawia, że trasy pokryte są śniegiem do późnej wiosny.

https://www.jakuszyce.info.pl/

 

 

 


NARCIARSTWO ZJAZDOWE OKOLICE JELENIEJ GÓRY

 

KOPA - KARPACZ

Kompleks narciarski Kopa w Karpaczu oferuje narciarzom i snowboardzistom 7 tras o różnym stopniu trudności, w tym dwie (Liczykrupa i Euro) sztucznie dośnieżane.

https://www.karpacz.pl/komunikat-narciarski

 

 

 

SKIARENA SZRENICA - SZKLARSKA PORĘBA

Jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce z otwartym w grudniu 2010 roku wyciagiem "Karkonosz-Express". Trasy dostępne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Ośrodek dysponuje 5 nartostradami o różnym stopniu trudności w tym trasę Puchatek (niebieska - łatwa) o dł. ok. 1500 m, na całej długości sztucznie naśnieżaną i posiadającą sztuczne oświetlenie.

https://www.szklarskaporeba.com.pl/wyciagi.html