Termy Cieplickie

O Termach Cieplickich...

to kompleks basenów rekreacyjno – sportowych, unikalny w skali województwa dolnośląskiego i całych Karkonoszy. Wyjątkowość Term Cieplickich polega na tym, że wykorzystują wody termalne o niespotykanym w skali europejskiej składzie chemicznym i temperaturze, co ma nieoceniony, dobroczynny wpływ na regenerację całego organizmu. W skład kompleksu basenów wchodzą: basen rekreacyjny z torami pływackimi; 2 brodziki dla dzieci ze zjeżdżalnią i tryskaczami; 2 baseny termalne z atrakcjami wodnymi takimi jak: hydromasaże, huśtawka i leżanki wodne; basen termalny zewnętrzny; basen rekreacyjny zewnętrzny ze zjeżdżalnią, leżankami i koszami do gry w basketball. Kompleks basenów uzupełniony jest strefą SPA obejmującą: sauny fińskie, saunę parową i infrared, bicze wodne, jacuzzi, tepidarium, grotę śnieżną, fontannę lodową, strefę relaksu z podgrzewanymi leżankami oraz gabinet do masażu. Ponadto w obiekcie znajduje się sala wielofunkcyjna, dająca możliwość prowadzenia szkoleń i strefa gastronomiczna.

 

Termy w liczbach...

  • powierzchnia użytkowa: 5 690.93 m2,
  • długość: 70.75 m,
  • szerokość: 60.00 m,
  • wysokość: 11.15 m,
  • powierzchnia zabudowy: 3 426.20 m2,
  • kubatura: 38 495 m3,
  • przepustowość: w obiekcie przebywać może jednocześnie w okresie zimowym około 350 osób, a w okresie letnim około 450 osób,
  • całkowita powierzchnia lustra wody: 1155 m2

Woda sił i zdrowia doda

W Termach Cieplickich wykorzystywane są wody słabozmineralizowane, fluorowo - krzemowe o najwyższej temperaturze wypływu dochodzącej do 87°C i najwyższej zawartości krzemionki ze wszytskich wód zdrojowych w Europie. Dodatkowo w celu zbilansowania składu wód znajdujących się w nieckach basenowych wykorzystywana jest również woda z sieci miejskiej.

W basenach termalnych znajduje się woda z gorących, podziemnych źródeł o głębokości odwiertu wynoszącej 1800 m. Unikalne walory zdrowotne naszej wody znane są już od setek lat. Cieplicka woda termalna silnie rozgrzewa, zapobiega tworzeniu się kamieni w układzie moczowym, zwiększa mineralizację kości, zapobiega próchnicy zębów, zwiększa mikcję i diurezę oraz działa antybakteryjnie.

Z jej właściwości leczniczych korzystali niegdyś znani ludzie, m.in: królowa Maria Kazimiera Sobieska, książę Stanisław Poniatowski, poeta Johann Wolfgang Goethe, król Prus Fryderyk Wilhelm III i królowa Luiza oraz John Quincy Adams – późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę wysoką temperaturę (blisko 90°C) i bardzo duże zmineralizowanie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości, woda z ujęcia geotermalnego mieszana jest ze zwykłą wodą.

Baseny oraz wanny jacuzzi są wypełnione wodą, której nadawana jest optymalna temperatura w przedziale 27°C - 36°C

Oficjalna strona Term Cieplickich: www.termycieplickie.pl


Grupa: