Drugie złoto Katarzyny Solus-Miśkowicz, srebro Marka Konwy. Polska najlepsza w klasyfikacji medalowej!

Katarzyna Solus-Miśkowicz nie dała szans rywalkom i pewnie zwyciężyła w wyścigu ze startu wspólnego podczas Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym, które rozgrywane są w Jeleniej Górze. Był to drugi złoty medal reprezentantki Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach, a trzeci w ogóle - Solus-Miśkowicz zdobyła też srebro w wyścigu szosowym. Nieco gorzej powiodło się Markowi Konwie, któremu nie udało sie powtórzyć wyniki z wczorajszej jazdy na czas. Polak był drugi, wygrał Szwajcar Emilien Barben.

Podium w niedzielnym wyścigu kobiet wyglądało identycznie jak w sobotę. Druga była Węgierka Barbara Benko, a trzecia Szwajcarka Marine Groccia. - Na początku było bardzo nerwowo i ciężko, ponieważ właśnie dziś zaczęłam odczuwać trudy wcześniejszych startów. Rywalki podyktowały na początku mocne tempo, ja wiedziałem, że jeśli takie tempo się utrzyma, to będzie mi bardzo ciężko. Dlatego jak tylko Węgierka popełniła błąd to uciekłam i starałam się zrobić jak największą przewagę. Tak by mieć te sekundy zapasu, gdyby zabrakło mi sił – mówiła na gorąco po wyścigu zwyciężczyni Katarzyna Solus-Miśkowicz. Ostatecznie reprezentantka kieleckiej Wszechnicy Świętokrzyskiej zwyciężyła z dużą przewagą (2:20,34 min) nad drugą Węgierką. - Jestem bardzo zadowolona. Nie ukrywam, że liczyłam na medal w sobotę i niedzielę, a  do tego udało się na szosie. Jestem bardzo szczęśliwa – mówiła uśmiechnięta Polka. 

Wśród mężczyzn na podium wskoczyli także Ci sami kolarze, zmieniła się tylko kolejność. Wygrał Szwajcar Emilien Barben, drugi był Marek Konwa, a trzeci Czech Jan Nesvabda. - Jestem bardzo szczęśliwy ze zdobycia tytułu. Dziś było dwóch mocnych konkurentów – Konwa i Nesvabda. Pilnowaliśmy się od samego początku, ale gdy zobaczyłem, że Marek zwalnia wykorzystałem to i zaatakowałem. To był bardzo ciężki wyścig – powiedział tuż po minięciu mety Szwajcar Emilien Barben. Mniej zadowolony był Konwa, który w pewnym momencie spadł na czwarte miejsce. - Dzisiaj nie czułem się dobrze na trasie, dopiero na dwie rundy do końca poczułem się trochę lepiej. Zacząłem odrabiać straty, ale niestety było tylko 6 rund, dlatego zabrakło już trochę czasu by dogonić pierwszego zawodnika – powiedział Polak dodając: - Zacząłem od czwartego miejsca na szosie, czasówkę wygrałem, no i dzisiaj srebro, dwa medale na Akademickich Mistrzostwach Świata to spory sukces. 

Wyścig ze startu wspólnego był ostatnią konkurencją rozgrywanych od 9 lipca w Jeleniej Górze Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym. Reprezentanci Polski spisali się świetnie zajmując w klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce, z dorobkiem 4 złotych, 2 srebrnych i 4 brązowych medali. Mistrzostwa zakończyła uroczysta Ceremonia Zamknięcia.

Oficjalne wyniki:

http://www.online.datasport.pl/results1221/wyniki/03_RESULTS_WOMEN.pdf 

http://www.online.datasport.pl/results1221/wyniki/04_RESULTS_MEN.pdf 

Na mistrzostwa zaprasza Maja Włoszczowska – patron imprezy:

https://www.youtube.com/watch?v=sBh9sY_eFd8 

Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku:

https://www.facebook.com/WUC.Cycling2014 

Sponsorami Głównymi są: Miasto Jelenia Góra, Politechnika Wrocławska, Dolny Śląsk i Rubena.

(c)MF