„Górale” wkraczają do gry. Czy będą kolejne sukcesy Polaków?

Po dniu przerwy znów na start wyruszają najlepsi kolarze-studenci z całego świata. Tym razem będą to specjaliści od kolarstwa górskiego. Na trasie wokół Parku Paulinium w sobotę rozegrana zostanie indywidualna jazda na czas, a w niedzielę wyścig ze startu wspólnego. Nie zabraknie atrakcji dla kibiców.

Dotychczas kolarze rywalizowali na szosie. Tam Polacy spisali się bardzo dobrze, zdobywając aż 6 medali. Jak będzie tym razem? Wśród faworytów wymieniani są Marek Konwa, oraz Katarzyna Solus-Miśkowicz, ale praktycznie każdy z naszej reprezentacji może liczyć się w walce o medale. 

W sobotę czeka nas indywidualna jazda na czas. Kobiety wystartują ok godz. 11:30, a mężczyźni ok. godz. 13:30. Po zakończeniu rywalizacji zawodowców rozpocznie się wyścig amatorów (ok. godz. 15:00).

Wyścig dla Amatorów:

Ponadto w sobotę 12 lipca odbędzie się wyścig dodatkowy „Jelenia Góra MTB Race”, którego regulami dostępny jest na www.Cycling2014.com. Przewidziane nagrody to 3000 zł w gotówce + nagrody rzeczowe o łącznej wartości 6000 zł. Start w wyścigu jest bezpłatny. 

Transmisja Live:

Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich kibiców kolarstwa, którzy nie będą mogli przyjechać do Jeleniej Góry. Dzięki wsparciu Sponsorów Głównych imprezy będzie można obejrzeć transmisję na żywo z niedzielnego wyścigu cross-country (13.07.). Zapraszamy na  www.live.cycling2014.com 

Harmonogram mistrzostw:

12. lipca (sobota) - kolarstwo górskie (XCO) – wyścig indywidualny na czas – Park Paulinum 

13. lipca (niedziela) - kolarstwo górskie (XCO) – wyścig ze startu wspólnego – Park Paulinum

 

Na mistrzostwa zaprasza Maja Włoszczowska – patron imprezy:

https://www.youtube.com/watch?v=sBh9sY_eFd8 

Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku:

https://www.facebook.com/WUC.Cycling2014 

Sponsorami Głównymi są: Miasto Jelenia Góra, Politechnika Wrocławska, Dolny Śląsk i Rubena.

(c) MF