Termy Cieplickie

Termy Cieplickie

W skład wewnętrznej części kompleksu wchodzą m.in. baseny: sportowy (z torami pływackimi), rekreacyjny z różnymi atrakcjami (huśtawka wodna, hydromasaże i inne), brodziki dla najmłodszych, zjeżdżalnie wewnętrzne oraz dwa baseny termalne, z których można wypłynąć na zewnątrz bez względu na porę roku i temperaturę powietrza.

Latem uruchamiany jest basen zewnętrzny z dodatkowymi zjeżdżalniami oraz organizowane są różne imprezy – koncerty, Nocne Pływanie, Noc Filmowa i wiele innych.

Termy oferują relaks w strefie SPA, gdzie do dyspozycji Gości oddano wanny jacuzzi, bicze wodne, grotę śnieżną oraz sauny. Strefa wyposażona jest w gabinety do masażu, z szeroką ofertą zabiegów oraz zajęć dodatkowych – możliwość korzystania ze strefy treningu funkcjonalnego, kortu do squasha czy sali fitness.

W Termach dorośli i dzieci mogą skorzystać z nauki pływania, wziąć udział w bezpłatnych zajęciach aquaaerobiku czy zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dzieci.

https://www.termycieplickie.pl/termy_cieplickie

Termy w liczbach

  • Powierzchnia użytkowa: 5 690.93 m2.

  • Długość: 70.75 m, szerokość: 60.00 m, wysokość: 11.15 m.

  • Powierzchnia zabudowy: 3 426.20 m2.

  • Kubatura: 38 495 m3.

  • Całkowita powierzchnia lustra wody: 1183 m2.

Woda sił i zdrowia doda

W Termach Cieplickich wykorzystywane są wody słabozmineralizowane, fluorowo - krzemowe o najwyższej temperaturze wypływu dochodzącej do 87°C i najwyższej zawartości krzemionki ze wszytskich wód zdrojowych w Europie. Dodatkowo w celu zbilansowania składu wód znajdujących się w nieckach basenowych wykorzystywana jest również woda z sieci miejskiej.
W basenach termalnych znajduje się woda z gorących, podziemnych źródeł o głębokości odwiertu wynoszącej 1800 m. Unikalne walory zdrowotne naszej wody znane są już od setek lat. Cieplicka woda termalna silnie rozgrzewa, zapobiega tworzeniu się kamieni w układzie moczowym, zwiększa mineralizację kości, zapobiega próchnicy zębów, zwiększa mikcję i diurezę oraz działa antybakteryjnie.
Z jej właściwości leczniczych korzystali niegdyś znani ludzie, m.in: królowa Maria Kazimiera Sobieska, książę Stanisław Poniatowski, poeta Johann Wolfgang Goethe, król Prus Fryderyk Wilhelm III i królowa Luiza oraz John Quincy Adams – późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę wysoką temperaturę (blisko 90°C) i bardzo duże zmineralizowanie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości, woda z ujęcia geotermalnego mieszana jest ze zwykłą wodą.

Baseny oraz wanny jacuzzi są wypełnione wodą, której nadawana jest optymalna temperatura w przedziale 27°C - 36°C

Oficjalna strona Term Cieplickich: www.termycieplickie.pl

 

Grupa: