kultura

57. Wrzesień Jeleniogórski: Plakat stworzony przez mieszkańców

Wielkimi krokami zbliża się 57. Wrzesień Jeleniogórski – święto Miasta z cyklem imprez, pokazów artystycznych czy kiermaszy adresowanych do mieszkańców i turystów.

Zaproszenie na Skwer Lwowski przy Kaplicy św. Anny

Przed nami kolejny weekend wakacji! Zapraszamy na wydarzenia związane z 70 Rocznicą Migracji Ludności Polskiej na Ziemie Zachodnie oraz 500-leciem istnienia Kaplicy św. Anny.

Muzeum Fresków zgłoszone do konkursu „Polska pięknieje”

Wirtualne Muzeum Fresków Barokowych – według inspiratorów jego powstania (naukowców z Wrocławia) - jedyne takie w Europie (!) bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Polska pięknieje”

IV Karkonoski Orszak Trzech Króli

Trwają intensywne przygotowania do IV Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli. W 2015 roku, wielobarwny Orszak przejdzie ulicami 332 miejscowości w Polsce i 15 miast za granicą.

Boże Narodzenie po Jeleniogóralsku

Podobnie jak w zeszłym roku, Jeleniogórskie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta przedświąteczne spotkania ze sztuką – i to „Sztuką bez Granic“, bo tak nazywa się realizowany od zeszłego roku projekt.

56. Wrzesień Jeleniogórski

56. Wrzesień Jeleniogórski to czas wyjątkowy dla mieszkańców i turystów, przyjeżdżających w Karkonosze. Święto Jeleniej Góry to prezentacja bogatej oferty kulturalnej i licznych imprez plenerowych.

15-24 sierpnia: Festival dell`Arte

W ciągu kilku dni kilku dni będziemy mieli okazję usłyszeć muzykę wszelkiego gatunku, wsłuchać się w poezję w wydaniu starodawnym i współczesnym, a także nasycić oczy widokiem dzieł sztuki podczas licznych wystaw artystycznych.

Muzeum Przyrodnicze

 

Muzeum Przyrodnicze prezentuje wystawy stałe "Barwny świat ptaków" oraz "Motyle Karkonoszy i świata", a także wystawy czasowe. Posiada w swych zbiorach ponad 6 600 okazów ptaków, jaj ptasich, ssaków, rogów, motyli, muszli, przekroi drzew, gipsowych modeli grzybów, minerałów oraz min - motyli minujących. Znaczna część eksponatów pochodzi ze zbiorów rodziny Schaffgotschów. Biblioteka Muzeum liczy około 3 000 woluminów ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych.

Subscribe to RSS - kultura